Preskočiť na obsah

16–19.1.2020 Slovenský raj

  • by

Slovenský raj 2020, penzión Lester

celkovo sa tohto tradičného, priam až rodinného stretnutia v obľúbenom Lestri zúčastnilo 13 naradostených duší. Mohlo ich byť aj viac, ale pracovné, zdravotné či rodinné dôvody boli odôvodniteľnou prekážkou. Niektorí sa tejto akcie zúčastnili prvý krát, naopak niektorí si už napamätajú v ktorom roku vkročili po prvý raz do útrob penziónu Lester.

V piatok prví nadšenci preskúmali stav a možnosti lezenia ľadopádov v čarovných roklinách Slovenského raja. Žiaľ, žiadalo by sa ešte pár stupňov pod nulou počas niekoľkých dní. Potom by to určite bolo to pravé orechové. Takto si len nostalgicky zaspomínali na minulé časy, keď sa prechádzali po zamrznutej hladine Hornádu.

Nedostatočné podmienky na lezenie ľadopádov, či obdivovanie zasnežených doliniek a kaňonov boli v piatok večer kompenzované výborným kuchárskym umením v podobe lákavých zákuskov Danielovej manželky, až hriešne dobre upečenými kolenami podľa Milankovho receptu (zvládol ho aj s neúdenými kolenami, ktoré zabezpečil Martin) či čokoládovou špecialitou, ktorú po celý večer trpezlivo pripravovala Marta. Okrem týchto dobrôt sa účastníci do prasknutia nalievali výbornou čerstvou žinčicou, či inými tekutinami a palivami.

Energie bolo skutočne veľa, veď ešte o tretej ráno Daniel mlátil do gitary a ostatní jednohlasne oprašovali tradičné ľudové, country, folkové či iné moderné piesne. Bolo super, super, super.

Sobota sa niesla v znamení ľahkých prechádzok ku blízkemu Tomášovskému výhľadu. Iba trojica Jozef+Marta+Daniel si trúfli po takmer prebdenej noci na túru cez Letanovský Mlyn až k Zelenej hore.

Kým niektorí sa iba prechádzali, náš “tučniak” Peťo súťažil v neďalekej Spišskej Novej Vsi v ľadovej vode s mladšími otužilcami. A že nebol žiadnym béčkom, dokázal svojím medailovým umiestnením. Keď prišiel v sobotu aj so svojou Jožkou ku nám na Lester, dostalo sa mu úprimných gratulácií. Držíme mu palce aj v najbližších zahraničných pretekoch. Si borec Peťo.

Nedeľa bola časom lúčenia s prísľubom …. o rok sa stretneme opäť.

Peter

 

Koláčiky Danielovej manželky

 

časť VKMF

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.