Preskočiť na obsah

31.01. – 02. 02. 2020 Zimný kurz Základov VhT

Malá, ale veselá partia

Zišlo sa 7 frekventantov. Jediná ženská Marta z Trnavy bola hneď prvý deň dočasne kategorizovaná do pozície „chlapa“. Zvyšok tvorili Daniel, Peter a Jarko z Púchova, oravčan Marek pracujúci v Bratislave, Vlado žijúci pri Ostrave a Peter meral cestu z Piešťan. O týchto „optimistov“ sa metodicky staral inštruktor BaJo, ktorému sekundoval inštruktor Peter.

Ak odmyslíme obavy o dostatočné zimné podmienky, prvý úder dostala táto skupinka hneď po príchode na chatu. Pôvodne objednané komfortné ubytovanie v 4–lôžkových izbách bolo bez upozornenia zmenené na hromadný „grupák“ na najvyššom poschodí. BaJo to dosť ťažko rozdýchal, ale to čo sa najskôr ukazovalo ako narušenie komfortu, bolo v konečnom výsledku výhoda. Spoločne strávené večery celú partiu úžasne zcelili a všetci zažili úsmevné spomienky. A keďže Marta bola tiež povýšená (či degradovaná?) do mužského pohlavia, neboli tak v správaní, chrápaní, či …rdení žiadne obmedzenia.

Marek určite nezabudne na BaJovu nočnú meditáciu pred hlavným sobotným programom. Nuž veru, nie je ľahký život inštruktora.

Kurz išiel viac–menej podľa avizovaného programu. Aj na malej výške snehovej prikrývky sa prakticky ukazovali a trénovali zásady a nebezpečenstvá zimného pohybu na horách. Čiastočné výpadky dieselagregátu počas večerných prednášok boli suplované čelovkami, kvalita a obsah prednášaných tém ohrozená nebola.

A čo si táto malá, ale súdržná partia zo zimného kurzu okrem vedomostí a skúseností z VhT odniesla? To už bude na nešťastie pre ostatných čitateľov zrozumiteľné len účastníkom tohto víkendu.

  • Danielove raňajky s klobáskou a chutnou horčicou
  • púchovské stoly (slaninka s klobásou, cibuľou, reďkovkou, korbáčikmi a jablkami)
  • Martin marhuľový „šampón“
  • nádherný západ slnka
  • Daniela radšej nevyťahovať z trhliny – treba nosiť nôž 🙂

Čo nové si odniesli z kurzu inštruktori? Čo znamená keď dostanete – KOKR-a !!!

Už teraz sa tešia na Letný kurz VhT s Vami (ale aj ďalšími dobrodruhmi) na Hoblíku.

Teoretická príprava je dôležitá
Vyzerá to ako na zimnom kurze, však?
Priatelia, držte mi palce
Nebojím sa ja, keď ma pasovali za “chlapa”
A ešte Vám odmeriam aj sklon svahu

2 názory na “31.01. – 02. 02. 2020 Zimný kurz Základov VhT”

  1. Petrík, ďakujem.
    Super správička o našom pobyte a o našich činoch, aj vážnych a zodpovedných, aj veselých.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.