Preskočiť na obsah

28-29.8. Javornická kývačka

Oddiel Vysokohorského klubu Malá Fatra – BKMF (Bike klub Malá Fatra) sa posledný prázdninový víkend rozhodol stráviť na Javorníckom hrebeni.

Po e-mailovej výzve sa prihlásilo šesť členov nášho klubu. Deniska,Zuzka,Miška,Michal,Roman a Zabčo prijalo výzvu na približne 100 kilometrový okruh zo Žiliny cez Bytču ,Petrovice a Petrovickú dolinu na hrebeň Javorníkov. Po zelenej turistickej značke sme sa vydali smerom k osade Podjavorník,kde na nás čakala útulná chalúpka v krásnom srdci prírody,aby nám ponúkla teplé a suché ubytovanie s večernou opekačkou. Po zobudení do krásneho slnečného rána a po výdatných raňajkách sme sa pustili do poctivého šliapania do pedálov. Cez Melocíka a osadu Záblatie sme traverzli vrchol Luby s peknou drevenou rozhľadňou. Mierne zdržanie do Vrchrieky nám spôsobil defekt na zadnom kolese Miškinho bicykla. Ale Roman,ako správny džentlmen si zašpinil ruky a Miške tento problém profesionálne vyriešil behom pár minút. Nič nám preto nebránilo prejsť Vrchrieku cez Semeteš,kde na nás čakal plnotučný Zlatý Bažant 73. Posilnení týmto zlatým mokom sme sa pustili do prudkého výšľapu na Pánovskú Kýčeru,kde sa od nás oddelila Zuzka,na ktorú v Žiline čakali povinnosti. Ani oslabení o jedného člena sme nestratili elán zdolávať ďalšie kilometre nádhernej hrebeňovky a vydali sme sa cez Mikočákovú rozhľadňu k sedlu pod Grapou a ďalej na Jakubovský vrch. Po nasýtení nádhernými výhľadmi z tohto 874 metrov vysokého vrchu sme cez Vrchrieku doviezli k rohľadni na Marťáckom vrchu. Výhľady z rozhľadne stáli za túto návštevu a po malom občerstvení a pokochaní sa naša cesta viedla už len dole kopcom pod Chotárny kopec,kde sme sa rozlúčili s Deniskou ,ktorá pokračovala cez Husárika do Čadce. Naša štvorčlenná skupina už potom zišla do Ochodnice,kde sme v malej krčmičke u Kataríny doplnili pitný režim a pokračovali cez Kysucké Nové Mesto,Rudinu,Rudinku,Vranie a Brodno do Žiliny.

V Kazačku na Vlčincoch sme pizzou a pivkom zavŕšili našu Javornickú kývačku s nádejou,že nám počasie a voľný čas tento rok dopraje takú istú, ak nie lepšiu cykloakciu akou táto bezpochyby bola.

text

 

 

4 názory na “28-29.8. Javornická kývačka”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.